Zpět
05.03.2018, Michaela Šicová

Projektové setkání pedagogů v Mostě

V týdnu od 26. února do 2. března bylo na naší škole o 15 učitelů více. Konalo se zde totiž plánované mezinárodní projektové setkání pedagogů. Mohli jste se setkat s učiteli z Chorvatska, Německa, Řecka, Španělska i Dánska, a tak zde byla slyšet kromě angličtiny také němčina a další jazyky.

Setkání bylo zaměřeno na fyziku stejně jako první číslo projektového časopisu Kids News, který si můžete na našich stránkách přečíst. Jako koordinátorská škola jsme připravili bohatý program, takže se učitelé a žáci našeho Era+ klubu rozhodně nenudili.

V úterý jsme se vypravili na společný výlet do Národního technického muzea v Praze. Kromě prohlídky stálých expozic, které jsou zaměřeny právě na témata spojená s fyzikou (doprava, čas či astronomie), se žáci zúčastnili i workshopu zaměřeného na fotografii. 

Ve středu přivítala tým zahraničních pedagogů paní ředitelka Mgr. Jana Kropáčková, která všem popřála příjemný pobyt v naší škole a hodně společných úspěchů v projektu. Několik slov o naší škole všem řekla i zástupkyně Mgr. Michaela Šicová. Poté učitelé společně zhodnotili dosavadní práci v projektu a také spolupráci ve virtuální projektové třídě twinspace. Po obědě se celý tým za doprovodu dalších českých pedagogů vydal na exkurzi do nejzajímavější památky našeho města – kostela Nanebevzetí Panny Marie. Pro naše zahraniční hosty bylo zhlédnutí videa o složitém přesunu kostela přímo udivující. Středeční program pokračoval návštěvou virtuálního centra Bridge, kde učitelé měli možnost vyzkoušet si možnosti této nejmodernější technologie k výuce ve škole.  

Ve čtvrtek pedagogy čekala prohlídka školy pod vedením žáků Era+ klubu Marisely, Daniely, Jany a Davida. Tým zahraničních pedagogů rozdělený na dvě skupiny si prohlédl celou školu a měl příležitost nahlédnout i do tříd. Podle ohlasů víme, že se naše škola učitelům moc líbila, chválili nejen vybavení a výzdobu školy, ale i chování žáků. Protože toto setkání bylo připraveno především pro učitele fyziky, nemohla v něm chybět ani účast v hodinách. Zahraniční fyzikáři se podívali do dvou hodin, kde mohli pozorovat žáky šestých a sedmých tříd při provádění různých fyzikálních pokusů. Že se paní učitelka Vohnoutová ani její žáci nebáli ukázat, co už umí, můžete vidět na fotografiích. Druhá skupina pedagogů zatím navštívila hodiny angličtiny s paní učitelkou Doležalovou a panem učitelem Černým. Protože to byly hodiny s našimi nejmladšími, na fotografiích můžete vidět, že děti neváhaly požádat zahraniční pedagogy o pomoc.

Setkání učitelů splnilo naše očekávání a již teď se těšíme, že některé ze zahraničních pedagogů budeme moci přivítat ještě jednou v červnu 2019 během posledního evaluačního setkání, které proběhne také na naší škole.

Fotogalerie