Zpět
05.02.2018, Michaela Šicová

První společné téma – Fyzika

V současné době český tým žáků a učitelů společně se svými zahraničními partnery finišuje na dokončení prvního čísla projektového časopisu na téma Fyzika. Co všechno si v časopise budete moci přečíst vám samozřejmě nepovíme, ale malinko nalákat bychom vás mohli.

Úvodní text napsala naše paní učitelka fyziky D. V. V rubrice Okénko do školy si budete moci přečíst o účasti našich žáků v mezinárodní matematicko-fyzikální soutěži Náboj junior.

Španělské děti ze školy Eskola Barrufet se s námi s nadšením podělily o modely, do kterých zakomponovaly elektrické obvody.

            

Němečtí žáci si pro nás připravili prezentaci o Albertu Einsteinovi:

Bude jistě zajímavé přečíst si zajímavosti o slavných osobnostech z oboru fyzika. Žáci jich pro vás společně vybrali šest (stejně jako je partnerských zemí). Na co se určitě múžete těšit, jsou rozličné hádanky a kvízy z oboru. Doufáme, že se Vám je podaří rozluštit.

   

Všechny je pro vás připravují žáci ze všech partnerských zemí.

Ikonky, které budou na titulní stránce časopisu tentokrát nakreslily dvě dívky z naší školy – Marisela a Daniela. Ikonky budou použity i v obrázkovém slovníčku, který bude součástí časopisu. A jak bude slovníček vypadat? Nechte se překvapit.