Zpět
09.04.2019, Michaela Šicová

Projektové setkání pedagogů, Rosengårdskolen, Odense, Dánsko

V týdnu od 1. do 5. dubna proběhlo další projektové setkání pedagogů tentokrát ve městě Odense v Dánsku. Setkání bylo zaměřeno na dějepis a historii jako takovou. Za naši školu se na setkání vypravila paní zástupkyně Ivana P., kterou doprovázela paní učitelka angličtiny Eva M. Setkání se samozřejmě zúčastnili učitelé a učitelky ze všech partnerských škol – z Chorvatska, Německa, Španělska a Řecka.

První den v hostitelské škole přivítal všechny účastníky projektového setkání ředitel školy a žáci osmých tříd je poté provedli budovou školy. Všichni zahraniční pedagogové velmi ocenili výbornou znalost angličtiny všech průvodců. Budova školy se zvenku jevila jako velká betonová továrna, ale uvnitř bylo k vidění mnoho útulných míst, kde mohou žáci pracovat i relaxovat. Ocenili jsme hlavně možnost vycházení ven do areálu školy z každé třídy. Žáci tak mohou vyběhnout ven si zasportovat, či se jen posadit na lavičky a relaxovat. Moc se nám líbilo, že se žáci scházejí před vyučováním, aby si společně zazpívali. Tentokrát měli možnost se na tomto ranním setkání seznámit právě se zahraničními hosty.

Během dvou dnů měli zahraniční učitelé možnost navštívit několik hodin dějepisu, angličtiny a také pracovních činností, kde bylo skutečně vidět, že dánští žáci se jistě v životě neztratí. Učitelé měli také možnost společně diskutovat o vzdělávacím systému v Dánsku, inkluzi a tandemové výuce a porovnat tak vše s výukou ve vlastních školách. Všichni účastníci samozřejmě také společně zhodnotili hotovou projektovou práci, které rozhodně není málo, a naplánovali zbývající aktivity.

Ve čtvrtek se všichni účastníci seznámili s historií města a celého ostrova Fyn v Muzeu historie a také společně navštívili Muzeum Hanse Christiana Andersena, který se v Odense narodil a vyrůstal. Jistě budete znát některé z jeho slavných pohádek.

Všechny získané dovednosti budou využity podle možností i v naší škole. 

Fotogalerie